מוקדני שירות ותמיכה טכנית

הפיליפינים אולי נראים רחוקים, אבל אין כמעט חברה בינלאומית גדולה שלא הגיעה לכאן וגילתה את הפוטנציאל של איכות שירות הלקוחות הפיליפיני.

הפיליפינים אולי נראים רחוקים, אבל אין כמעט חברה בינלאומית גדולה שלא הגיעה לכאן וגילתה את הפוטנציאל של איכות שירות הלקוחות הפיליפיני.

איי

ID-10085558888הפיליפינים אולי נראים רחוקים, אבל אין כמעט חברה בינלאומית גדולה שלא הגיעה לכאן וגילתה את הפוטנציאל של איכות שירות הלקוחות הפיליפיני. חברות ענק מצליחות כמו Accenture IBM, Citibank, Convergys, JPMorgan ורבות אחרות, מעסיקות כאן צוותים פיליפינים של מוקדני-שירות ותמיכה טכנית, שעונים לטלפונים של לקוחות מכל רחבי העולם. הפיליפינים הפכה למעשה למוציאה לפועל של פעילות שירות הלקוחות והתמיכה הטכנית העולמית, והיא עושה זאת בצורה היעילה והטובה ביותר, שנה אחר שנה. היכולות של המוקדנים הפיליפינים כוללות מענה טלפוני באנגלית רהוטה וללא מבטא, מענה על אימיילים וצ'אט  אונליין, חיוג-חוץ ללקוחות ברחבי העולם, מכירות וקמפיינים, תמיכה טכנית, ועוד.

IsraeliOnIsland.com מסייעת לחברות ישראליות מכל הגדלים והסוגים בייעוץ ובניית צוותי שירות לקוחות או תמיכה טכנית, אפילו אם מדובר בהעסקת שניים או שלושה מוקדנים בלבד, בהתאם לצרכים. אנחנו כמובן מספקים את כל התשתית )משרדים, אינטרנט, וכד'(, כוח אדם והציודים הנדרשים )שולחנות וכיסאות, מחשבים מאובזרים, תוכנות חדישות, שרתים, וכד'(, ללא כל צורך שאתם צריכים להשקיע בהקמת חברה, תשלום שכ"ד, הוצאות חשמל, ציוד טכני, אינטרנט, וכד'.

להלן כמה יתרונות של הקמת צוות מוקדני-שירות או תמיכה טכנית בפיליפינים:

במידה ואתם אכן מחליטים לנצל את הנוכחות והנסיון שלנו כאן בפיליפינים:

  • אנו מסייעים בכל שלבי התהליך
  • ייעוץ פרטני בנוגע לכל אלמנט בפרויקט

  • גיוס המוקדנים המתאימים בהתאם לדרישות הישראליות

  • הדרכה כוללת וניהול אקטיבי של הצוות

  • ניהול כוח האדם המקומי


ביצוע מהיר

מרגע קבלת ההחלטה וחתימת החוזה – גיוס והקמת צוות שירות לקוחות/תמיכה טכנית כאן במנילה, כולל בניית מערכות תומכות בהתאם לצרכים הספציפיים של הלקוח, מתבצע על-ידנו בתוך שבועות בודדים בלבד. במקרים רבים יש לנו כבר מוקדנים המוכנים לפעולה, ובמקרים בהם יש צורך לגייס – אנו פועלים עם חברות גיוס המתמחות בתחום מוקדי השירות והתמיכה, המספקות לנו מוקדנים בהתאם לדרישות ספציפיות. זמן ממוצע לגיוס עובדים נע בין שבוע לשלושה שבועות.  


אנחנו כאן

המרחק הניכר בדרך כלל מהווה בעיה במקרה של מיקור חוץ והעברת פעילויות אופרטיביות וחשובות כגון שירות לקוחות, לגורם זר. אנו נמצאים כאן בכדי לפתור בעיה זו: אנחנו כישראלים הממוקמים כאן במנילה, מכירים היטב את הפיליפינים, את התרבות העסקית, את תרבות העבודה ואת דרכי הניהול הרלבנטיות. אנו כאן בכדי להבטיח כי ניהול הפרויקט ייעשה בהתחשב בתרבות המקומית ובהתאם לסטנדרטים מקצועיים ישראלים.


צמצום עלויות ושיפור השירות

העסקת מוקדני שירות בפיליפינים תצמצם את עלויות התפעול והייצור שלכם בעשרות אחוזים, ואף תשפר את איכות השירות. החיסכון עבור חברות מערביות מגיע לעיתים עד 60% בעלויות הכלליות – ואין כמעט חברה גלובלית שאינה מעסיקה כאן מוקדני שירות ותמיכה. הקמת צוות מוקדנים בפיליפינים הינה מהירה, יעילה ואינה מצריכה השקעה או התחייבויות לטווח-ארוך. בנוסף על כך, מכיוון שסקטור שירות הלקוחות הינו כיום הסקטור המרכזי בכלכלת הפיליפינים, ההתמחות בתחום היא מבין המרשימות ביותר בעולם, והשירות האדיב והמקצועי הפיליפיני הפך לשם דבר בקרב חברות בינלאומיות. חברות מעבירות את פעילות השירות שלהן לכאן לא רק בכדי לחסוך בעלויות, אלא גם בכדי לשפר את הזמינות, מקצועיות ואדיבות השירות.

 

אתם בשליטה

אנו מעמידים לרשותכם אמצעי שליטה ובקרה סטנדרטיים, שבאמצעותם אתם מחזיקים בשליטה מוחלטת בצוות המוקדנים כאן בפיליפינים, הן אם אתם הארץ או בכל מקום אחר בעולם. גם בתחום ההדרכה יש לנו את האמצעים המתאימים וחדרי הדרכה המאפשרים לבצע את ההדרכות הנדרשות לצוות המוקדנים, בכל עת ובכל שעה.


אין השקעה

אנו מעמידים לרשותכם את כל התשתיות החומריות והטכנולוגיות הנחוצות לפעילותו של צוות שירות לקוחות או תמיכה טכנית, מא' ועד ת'. אנו מעסיקים עבורכם כוח אדם מקצועי ודובר אנגלית ברמת שפת-אם. אנו מספקים לכם משרד, שולחנות, כסאות וריהוט משלים, טלפונים וקווי טלפון בינלאומיים, מחשבים ומסכים, תוכנות המחשב הנדרשות, חיבורי אינטרנט (עם גיבויים של מספר ספקי תקשורת מקומיים), שרתים, ועוד. יש להדגיש: אין צורך בשום השקעה מצידכם. אתם משלמים אך ורק עבור שעות העבודה של מוקדן השירות.


הם יתאהבו

תרבות השירות מושרשת ב-DNA הפיליפיני. הם אדיבים וסבלניים מלידה, ובתחום השירות מדובר בנכס בל-יתואר. תוסיפו על כך את האנגלית המעולה ונטולת המבטא שלהם, ותוכלו להבין מדוע הפיליפינים עקפה בשנים האחרונות את הודו והפכה למעצמת מוקדני השירות העולמית. זה קורה במרבית החברות הבינ"ל המעסיקות כאן צוותי שירות מקומיים: הלקוחות שלהן, וכן העובדים, מתאהבים בתרבות השירות האדיבה של הפיליפינים.

קראו עוד על יתרונות העובד הפיליפיני…

 


מיקור חוץ של עיצוב דיגיטלי, אינטרנט, וידיאו או אנימציה? לחצו כאן לפרטים


אנחנו כאן במנילה בכדי לעשות את העבודה עבורך...

למרות העובדה כי אנו פועלים במדינת איים טרופית חלומית, אל תתבלבלו: אנו עובדים מסביב לשעון ומספקים פתרונות יצירתיים ויעילים לכל צורך ובעייה, בהתאם למקובל בישראל.

מוקדני שירות ותמיכה טכנית

Comments (0)