פיליפינים למען ישראל: מפגן תמיכה ססגוני בכנסייה במנילה

מאות פיליפינים בחולצות כחול-לבן באו להביע את תמיכתם בישראל, ואירגנו קונצרט בכנסייה אוהבת ישראל המעוצבת בסגנון ירושלמי.

בשבועות הקשים של מבצע "צוק איתן" פעלו כאן, במנילה, לא מעט קהילות וארגונים נוצריים פרו-ישראליים, שביקשו להפגין את תמיכתם הבלתי מסויגת בצדקת דרכה של ישראל. ביום ראשון האחרון הרימו הפיליפינים אירוע תמיכה צבעוני ויוצא דופן למען ישראל. זה היה קונצרט דו-לשוני שהתקיים בכנסייה מיוחדת, שנקראת "קרייסט אוף אול אייג'ס" (Christ of All Ages).

לאירוע הגיעו למעלה מ-300 משתתפים, בהם סגן שגריר ישראל בפיליפינים, אדם לוין. הכנסייה הזו ממוקמת ברובע קאזון שבמנילה, ומונהגת על-ידי הפסטור אלפרד קלדרון, שהוא קבלן מצליח הבונה בכל רחבי הפיליפינים. הפסטור המסור עורך בכנסייתו אירועים רבים למען ישראל, ובלי שום קשר למבצע צבאי זה או אחר, הוא וחברי הקהילה שלו מתכנסים בכל יום שני בשבוע, לכל אורך השנה, ומתפללים למען ישראל. האהבה מעוררת הפליאה למדינה נובעת בעיקר ממניעים נוצריים דתיים. לאחר כמה ביקורים וטיולים שערך פסטור אלפרד עם משפחתו בישראל, שבהם הכיר ישראלים רבים, ניכר שחיבתו לארץ רק גברה.

את הכנסייה בת שלוש הקומות תיכנן ובנה הפסטור-הקבלן בכוחות עצמו. הוא עיצב אותה בדמות העיר האהובה עליו מכל. קירות הכנסייה נושאים מרקם עתיק וחלקם מכוסים בלבנים המזכירות את אבני ירושלים. על הקיר המרכזי תלוי טפט ענק של אבני הכותל המערבי, בעוד שעל קיר אחר תלויה מפה ענקית של ארץ הקודש. לצד הדגל הפיליפיני, תלוי באופן קבוע גם דגל ישראל.

לקראת קונצרט התמיכה, עיצבו הפסטור ואנשיו את הכנסייה במוטיב כחול-לבן-ישראלי במלוא העוצמה. מאות דגלי ישראל נתלו בכל פינה לצד שלטי תמיכה ענקיים, אך גולת הכותרת הייתה 300 החולצות הלבנות שעליהן הודפס המשפט "אנו ניצבים לצד ישראל, עכשיו ולעולמים". כל המשתתפים, ללא יוצא מן הכלל, לבשו את חולצות התמיכה, ויצרו כתם ענקי של כחול-לבן משולב בחיוכים הפיליפיניים הידועים, שיחד עם המוזיקה והשירה – בהחלט עשו לישראלים הנוכחים טוב בעיניים, ובלב.

הקונצרט השמח כלל תקיעות שופר וביצועים של מקהלת הכנסייה, כמו גם של מקהלות מארגונים פרו-ישראלים אחרים שהגיעו לאירוע, כמו "הקהילה הנוצרית הר ציון", לשירים כגון  "עושה שלום", “ירושלים של זהב", ושיר הסיום, כמו בנחיתות אל-על של פעם, “הללויה". בסיום האירוע נאם אדם לוין, שתיאר לפני הנוכחים את מצב הלחימה והדגיש את ההערכה הגדולה כלפי תמיכתם בישראל.

פיליפינים למען ישראל: מפגן תמיכה ססגוני בכנסייה במנילה

Comments (0)